فرماندار شهرستان لنجان گفت:درشهرستان لنجان تا کنون ۵ شهر زرین شهر، چمگردان، سده لنجان، ورنامخواست و چرمهین مصوبه بافت فرسوده را دریافت کرده اند از این رو باید در طراحی بافت های فرسوده ۴ رویکرد اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و زیر بنایی دیده شود

 

به گزارش رسانه جارچی لنجان به نقل ازخبرگزاری ایمنا ،سید محسن سجاد در نشست ستاد بازآفرینی شهری پایدار اظهار کرد: بافت ­های ناکارآمد شهری و مسائل و مشکلات مبتلا به آن­ها، طی چند دهه اخیر، به عنوان یکی از جدید­ترین چالش ­های نظام برنامه­ ریزی و مدیریت شهرهای کشور مطرح است از این رو بازآفرینی شهری به عنوان یکی از رویکردهای اصلی در بخش سیاست توسعه شهری وزارت راه و شهرسازی در دولت تدبیر و امید اعلام شده است.

وی افزود: باید توجه داشت بازآفرینی شهری سیاستی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهرها است به نحوی که منجر به ارتقای شاخص‌های زیست‌پذیری و کیفیت زندگی شهروندان شود.

فرماندار شهرستان لنجان تصریح کرد: از سوی دیگر بازآفرینی شهری در برگیرنده شبکه ­ای از اقدامات و برنامه­ های منعطف در مقیاس ­های فضایی مختلف و در مسیر اهداف توسعه پایدار است و این رویکرد همه‌جانبه، مشارکتی، فرایندمبنا، راهبردی، شهرنگر و اجتماع‌محور سیاست­ها و برنامه­‌های بازآفرینی است که در تمامی سطوح، مشارکت حداکثری کنشگران و ذینفعان، به ویژه مردم را به همراه دارد.

وی ادامه داد: محدوده‌های نیازمند احیا، بهسازی و نوسازی واقع در نواحی تاریخی شهرها، پهنه‌های نابسامان میانی شهرها که حاصل ساخت‌وساز دهه‌های اخیر هستند، پهنه‌های شهری با پیشینه روستایی که در اثر گسترش بی‌رویه شهرها در عرصه کنونی شهر ادغام شده‌اند و سکونت‌گاه‌های غیررسمی که در محدوده شهرها قرار دارند، هدف برنامه‌های احیاء، بهسازی و نوسازی شهری هستند.

سجاد در  ادامه با بیان اینکه بیش از ۳۵ درصد از بافت شهر زرین شهرفرسوده است، اضافه کرد: خانواده های ساکن در بافت های فرسوده با همکاری شهرداری می توانند با تشکیل شورای محلات و طرح نقشه از وام ۳۰۰ میلیون ریالی با سود ۱۴ درصد برخوردار شوند.

وی با اشاره به پرداخت وام یکصد میلیون ریالی ودیعه مسکن به متقاضیان تسهیلات بافت فرسوده عنوان کرد: در شهرستان لنجان تا کنون پنج شهر زرین شهر، چمگردان، سده لنجان، ورنامخواست و چرمهین دارای مصوبه بافت فرسوده را دریافت کرده اند.
فرماندار شهرستان لنجان همچنین از پرداخت وام ۲۰۰ میلیون ریالی مرمت و مقاوم سازی خبر داد و گفت:در طراحی بافت های فرسوده باید چهار رویکرد اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و زیر بنایی دیده شود لذا باید توجه داشت با بازگشت به درون شهرها می‌توان از بسترها و ظرفیت‌های موجود در این مناطق به بهترین شیوه ممکن بهره جست و به توسعه پایدار دست یافت.

 

جلسه مشترک اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و مستقلین درباره حوادث اخیر

******

مرکز رشد در زرین شهر راه‌اندازی می‌شود

******

قیمت خودرو باید کاهش یابد