به گزارش خبرنگار رسانه جارچی لنجان ، چهاردهم آذر ماه ، نشست خبری شهردار شهر چمگردان و اصحاب رسانه در شهرداری شهرچمگردان تشکیل گردید .
در ابتدای این نشست ، مهندس علیرضا ملاکبیری شهردار شهر چمگردان ، ضمن خیرمقدم گوئی به خبرنگاران و آرزوی موفقیت برای ایشان در عرصه های مختلف خبری ، خبرنگاران را امانت داران جامعه و افراد مورد وثوق جامعه دانست و اظهار داشت : خوشبختانه هم اکنون فضای رسانه ای حاکم بر جامعه بسیار سازنده و مثبت بوده و امروزه نقش مهمی را ایفا می کند.
وی افزود : قطعا شهرداری چمگردان تمام اهتمام خود را برای پاسخ به مشکلات مردم که از طریق رسانه منعکس می شود به کار خواهد گمارد زیرا اطلاع رسانی مناسب ، اعتماد عمومی را به همراه خواهد داشت.

یک چهارم فضای شهری چمگردان ، به فضای سبز اختصاص دارد
ملاکبیری بیان داشت : هوای شهرستان بدلیل همجواری با صنایع بزرگ ، وضعیت نامساعدی را پیدا کرده است که شهرداری از سال های گذشته در رابطه با کاهش تاثیرات نامطلوب زیست محیطی اقداماتی متعددی را به کار گرفته است .
وی ضمن اشاره به این موضوع که یک چهارم فضای شهرچمگردان به فضای سبز اختصاص دارد تصریح نمود : با توجه به کمبود بارندگی و بالا بودن هزینه های نگه داری فضاهای سبز لازم است تغییراتی در رابطه با این موضوع در برنامه ریزی های صورت گرفته ایجاد کنیم .
مهندس ملاکبیری ضمن اشاره به اینکه توسعه ی فضای سبز و کاهش آلودگی جز وظایف ذاتی شهرداری ها است بیان داشت : طرحی را در طی این دو ماه در جهت آبیاری قطره ای وبارانی که هم از منابع آب به درستی استفاده شود و هم به ناچار در جهت توسعه ی فضای سبز وکاهش آلودگی کمک کند، آماده نموده ایم .
وی در تکمیل این موضوع تصریح نمود : مطلالباتی را که صنایع مادر به عنوان آلایندگی طبق قانون باید به شهرداری پرداخت کنند یا پرداخت نشده یا مبلغ بسیار ناچیزی وصول شده است . امیدواریم طی تعاملاتی که قرار است با حضور 9 شهردار در سطح شهرستان طی جلساتی با صنعت و دارایی تشکیل گردد ، ان شالله این امر محقق گردد .

در حوزه عمرانی ، اتمام پروزه های نیمه تمام در الویت است .
شهردار شهر چمگردان در ادامه به تشريح برنامه ها، پروژه ها و طرح هاي عمراني شهرداري چمگردان اشاره نمود و افزود: در حال حاضراتمام پروژه های نیمه تمام را در الویت قرار می دهیم از جمله ، اتمام سالن همجوار با گلزارشهدای شهرچمگردان که با زیربنای زمینی بالغ بر 1800 مترمربع با سه طبقه که برای برگزاری مراسمات و برنامه های اجتماعی در نظر گرفته شده است ، که در این خصوص تغییراتی را در نقشه اعمال کرده ایم که در آینده ای نزدیک اجرای کار آغاز خواهد شد.
دومین پروژه ی نیمه اتمام ، استخر شهر است که با پیشرفت فیزیکی در حدود 45 درصد در سطح شهر استارت زده شده است که بنا بر این است که به سمت تکمیل این پروژه رویم .
اتمام پروژه ی احداث بلوار اباذر که جزء مهمترین خواسته های شهروندان می باشد که فاز اول و چهارم این پروژه به بهره برداری رسیده است و فاز دوم و سوم که در حدود 1100 متر طول و 14 هزار متر مربع ساختمان که در قالب مشارکت بخش خصوصی و شهرداری در جهت تکمیل پروژه، برنامه ریزی شده است .
وی افزود : برخی پروژه های مشارکتی هم به دلیل وجود یک سری مشکلات در نوع مالکیت و قرارداد در دست بررسی و اصلاح می باشد.
تعامل وارتباط بین شهرداری و شورای اسلامی شهر بسیار عالی است
وی با تاکید براین موضوع که تمامی برنامه های فوق قطعا با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر و همکاری همه جانبه مدیران و کارکنان شهرداری عملیاتی خواهد شد ، افزود: در این مسیر بخش مهم دیگری که مورد توجه می باشد مشارکت مردم شهر چمگردان است که می تواند کمک قابل توجهی برای کارکنان شهرداری و شورای شهر داشته باشد. واز آنجا که اعتماد شهروندان به عنوان بزرگ ترین سرمایه شهرداری محسوب می گردد توسط پرسنل شهری و اعضای شورای شهر محقق گردد .

در حوزه مالی واداری شهرداری نیاز به استاندارد دسازی فعالیت ها داریم.
شهردار شهر چمگردان در خصوص برنامه های آتی شهرداری بیان داشت : به روز رسانی ، پویائی و کارآمدتر نمودن سیستم شهرداری یکی دیگر از برنامه هائی است که باید به آن توجه شود.
وی خاطر نشان کرد : در جهت کسب رضایتمندی شهروندان و ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم ، نیازمند تغییر ساختار و ماهیت اداری و مجموعه کاری داشته که ان شالله با حضور مشاورین با تجربه به این سمت پیش خواهیم رفت .

کسب درآمدهای پایدار شهری موضوع قابل تامل در شهرداری چمگردان
شهردار شهر چمگردان با اشاره به این موضوع که کسب درآمدهای پایدار یکی از موضوعات مهم همه ی شهرداری ها می باشد اظهار داشت : کسب درآمدهای پایدار یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که طی سال‌های اخیر مورد توجه جدی مدیریت شهری قراردارد وبا وجود اینکه کاهش هزینه‏های غیرضروری، سپردن بخشی از امور به بخش غیر دولتی، بودجه ‏ریزی عملیاتی می‏توانند در کاهش هزینه‏ های شهری موثر باشند اما موضوع درآمدزایی پایدار موضوعی اساسی بوده است که برنامه ریزی دقیقی را می طلبد.

ساره واعظ توکلی

 

 

آغازاجرای پروژه های آبخیزداری در حوزه آبخیز حاج الوان شهرستان لنجان

********

دریافت کارمزد از تقسیط بدهی مردم به شهرداری‌ها ممنوع شد