به گزارش خبرنگار رسانه جارچی لنجان ، جلسه شورای ترافیک شهرستان لنجان به ریاست سید محسن سجاد و جمعی از مسئولین شهرستانی ، یکم آذر ماه در محل فرمانداری تشکیل گردید .

در ابتدای جلسه فرماندار شهرستان لنجان  با اشاره به این موضوع که هدف از برگزاری این جلسات برنامه ریزی دقیق به منظور کاهش ترافیک و تصادفات و تسهیل در امر تردد وسایل نقلیه و عبورومرور شهروندان می باشد ، تصریح کرد : چنانچه همه خود را ملزم به رعایت قوانین بدانند می توان گفت در راستای فرهنگ سازی ترافیک گام اساسی برداشته ایم .

سید محسن سجاد در ادامه خواستار فرهنگ سازی در خصوص سازماندهی ترافیک شد و عنوان نمود: فرهنگ سازی و آموزش تخصصی در رفع مشکلات ترافیکی حائز اهمیت است.

وی در این رابطه افزود : فرهنگ سازی ترافیک در سطح شهرستان امر مهمی است که دستگاه آموزش و پرورش ، راهور و شهرداری  در این زمینه نقش مهمی را ایفا می کنند .

مهندس سجاد با اشاره به اینکه علت بیشترتصادفات، کم‌توجهی راکبین موتورسیکلت و عابرین پیاده  به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است افزود: در این خصوص باید با برگزاری گارگاه های آموزشی این افراد  را از آسیب های جبران ناپذیری که در اثر تصادف بوجود می آید مطلع شوند

وی ضمن تأکید بر برپایی نشست‌های سلامت برای رانندگان سرویس مدارس و دریافت تائید صلاحیت رانندگان و رعایت ظرفیت خودروها برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی را مورد تأکید قرار داد.

در ادامه جلسه مسائل و مشکلات ترافیکی شهرستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید .

 

ساره واعظ توکلی

 

معاون رئیس‌جمهور: ۲۸۰ هزار شغل تا پایان سال در روستاهای کشور ایجاد می‌شود

*************

همزمان با ایام هفته کتاب وکتابخوانی ، همایش ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی شهرستان لنجان برگزار شد