به گزارش خبرنگاررسانه جارچی لنجان ، همایش ترویج  فرهنگ کتاب و کتابخوانی به همت کتابخانه عمومی شهرداری زرین شهر با حضور مسئولین شهری و دانش آموزان برخی مدارس زرین شهر ، سی ام آبان ماه در محل فرهنگسرای شهرداری زرین شهر برگزار گردید .

در ابتدای این مراسم که با حضور امام جمعه محترم شهرستان ، رئیس آموزش و پرورش زرین شهر ، باغبهادران ، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دیگر مسئولین برگزار گردید ، خانم خدادادی رئیس اداره کتابخانه های  شهرستان لنجان ، ضمن اشاره به پایین بودن آمار مطالعه در جامعه اظهار داشت :علت بسیاری از مسائل اجتماعی عدم آگاهی است و هدف اساسی ترویج فرهنگ کتابخوانی بالارفتن سطح آگاهی افراد جامعه می باشد وبه همین دلیل در راستای این امر باید برنامه ریزی دقیق صورت گیرد .

وی افزود : کتابخانه های عمومی همچون دانشگاه ها مراکز فرهنگی هستند اما عمومی بوده یعنی هرفردی آزادانه می تواند به این مراکز مراجعه نموده وبه کسب علم و دانش بپردازد .

خانم خدادادی با اشاره به این موضوع که منشاٌ تمام گرفتای ها  وبلاها ازعدم اشراف به موضوعات گوناگون است ، از حضار درخواست نمود کتابخانه ها را همچون خانه ی خود بدانند و تعاملات خود را با این فضاها بیشتر نموده و در جهت تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی ابتدا از داخل محیط  واعضای خانواده آغاز نماییند .

در ادامه جلسه ، حجت الاسلام والمسلمین باقریان امام جمعه محترم زرین شهر، ضمن بیان این مطلب که کتاب استاندارترین غذای روح است بیان داشت : خواندن برای انسان آرامش روح را به دنبال داشته وبه عنوان دوستی است که دارای شناسنامه ، سند و هویت است .

وی ضمن اشاره به تاٌکید دین اسلام به ارزش کتاب و کتابخوانی عنوان نمود : ترویج فرهنگ کتابخوانی امر مهمی است که در جهت رشد وتعالی جامعه نقش مهمی را ایفا می کند .

امام جمعه زرین شهر با اشاره به این موضوع که کتاب باید به عنوان یکی از کالاهای اساسی در خانواده ها وجود داشته باشد ، تصریح نمود : ارتقای دانش و فرهنگ اصیل هر جامعه توسط کتاب می تواند بیشترین فایده برای جامعه را به دنبال داشته باشد .
حجت الاسلام والمسلمین باقریان در ادامه از حضار درخواست نمود نسبت به بستر سازی مناسب برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و بالابردن میزان کتابخوانی توجه ویژه داشته باشند.

وی در این رابطه افزود : نقش خانواده در جهت این امر اساسی است و جامعه ی کتابخوان از خانواده ی کتابخوان شکل خواهد گرفت .

در انتهای جلسه کارگاه آموزشی توسط کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان  ، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با مطرح نمودن آسیب های اجتماعی  ومرتفع نمودن آن ها به صورت پرسش و پاسخ با دانش آموزان حاضر در مراسم برگزار گردید .

ساره واعظ توکلی

 

 

 

 

.