رئیس شبکه بهداشت و درمان لنجان گفت: شبکه بهداشت و درمان خدمات خوبی برای تشخیص شایع ترین نوع سرطان ها از جمله دستگاه گوارش تحتانی و سرطان سینه در اختیار مرم قرار می دهد.

 

به گزارش رسانه جارچی لنجان به نقل از  صاحب نیوز؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان لنجان دیروز درنشست مشترک مسئولان شهرستان لنجان اظهار کرد: نظام سلامت کشور مبتنی بر مراقبت از سلامت است و مشارکت و همکاری مردم، لازمه اجرای کامل چنین طرحی است.

علی وحدتی با اشاره به طرح خطرسنجی و خدمات درمانی که بصورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: طرح مذکور با فشار سنجی و انجام آزمایش های قندخون، احتمال بیماری های قلبی و عروقی را برای افراد بالای ۳۰ سال تخمین می زند و سپس با توجه به نتیجه آزمایش ها، مشاوره و پیگیری های لازم انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه اگر بیماری سرطان به موقع و درست تشخیص داده شود قابل درمان است یادآورشد: شبکه بهداشت و درمان خدمات خوبی برای تشخیص شایع ترین نوع سرطان ها از جمله دستگاه گوارش تحتانی و سرطان سینه در اختیار مرم قرار می دهد.

دکتر وحدتی با بیان اینکه در شهرستان لنجان به ازای هر ۲۵۰۰ نفر یک مراقب سلامت در نظر گرفته شده است متذکر شد: مردم از مخاطراتی که سلامتی شان را تهدید می کند بی خبر هستند و این موضوع باعث شده ارتباط خوبی بین مراقبین سلامت و جمعیت تحت پوشششان برقرار نشود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنجان دسترسی راحت به جمعیت را یکی از مشکلات حوزه سلامت دانست و افزود: فراخوان عمومی باعث ازدحام جمعیت و مانع از خدمت رسانی درست می شود ما آمادگی این را داریم که در مراکز پرجمعیت مردم را براساس سیستم نوبت دهی پذیرش و چکاپ کنیم.

 

 

شهردار زرین شهر: مدیریت جهادی راه عبور از مشکلات امروز شهرداری زرین شهر

 

 

***

 

شمخانی: ایران در هیچ شرایطی حاضر به مذاکره درباره بندهای برجام نیست