لنجان_شهردار زرین شهر گفت: با توجه به مسائل و مشکلات موجود در شهرداری های سراسر کشور امسال سال سختی را پیش رو خواهیم داشت که بخش عمده آن به مسائل مالی برمی گردد از این رو باید با همدلی و وحدت همه جانبه خودمان را برای یک سال سخت آماده کنیم.

به گزارش  رسانه جارچی لنجان به نقل از خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، میثم محمدی در نشست صمیمی با پرسنل شهرداری زرین شهر با اشاره به اظهار کرد: در دنیای امروز مهارت انسانی بالاترین جایگاه را دارد که از آن در مجموعه‌های اداری به عنوان تکریم ارباب رجوع یاد می‌شود و با توجه به اینکه شهرداری به واسطه دامنه گسترده فعالیت‌ها، روزانه با حجم زیادی از شهروندان سر و کار دارد بنابراین نوع برخورد در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: جملات ماندگاری از امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم رعایت حقوق و احترام مردم نقل و ثبت شده که نشان دهنده اهمیت موضوع رضایت شهروندان است و باید گفت بدون شک رهبران انقلاب اسلامی به صورت ظاهری و شعاری بحث تکریم ارباب رجوع را مطرح نکرده و ضرورتی مهم را دریافته که تا این حد بر این موضوع تاکید داشتند.

شهردار زرین شهر تصریح کرد:از سوی دیگر تکریم ارباب رجوع در احادیث دینی نیز مورد توجه قرار گرفته، از این رو باید در تمام سازمان‌ها و نهادها براساس اصل خدمت به ملت و ارباب رجوع را مورد توجه ویژه‌ای قرار داد.

وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع به معنای اجرای فوری درخواست‌های مردم در موقع غیر عادی نیست، ادامه داد: خوشرو برخورد کردن، پیگیری کردن رفع مشکل، راهنمایی کردن و نگاه یکسان به مردم داشتن از مهم‌ترین فاکتورهای تکریم ارباب رجوع است که باید مورد توجه قرار گیرد.

محمدی با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه این ماموریت خدمتی الهی است، اضافه کرد: در سال‌های اخیر کارهای خوبی در حوزه تکریم ارباب رجوع در شهرداری‌ زرین شهر انجام شده که قابل تقدیر است اما باید توجه داشت تکریم ارباب رجوع از سوی مدیریت شهری نباید به عنوان یک شعار ظاهری مطرح شود و مردم انتظار دارند که در عمل از سوی کارکنان و مدیران تکریم و حقوق آنها برآورده شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت همدلی و تعامل در حل معضلات و مشکلات شهری، عنوان کرد: شهرداری توفیق خدمت مستمر به شهروندان را به عهده دارند و باید این امر را برای افزایش رضایت و اعتماد عمومی به کار بیگرند، از این رو خدمتگزاران شهر در رسیدگی به مشکلات مردم، باید اجرای قاطعانه قانون را توام با مهربانی و مدارا مدنظر قرار دهند.

شهردار زرین شهر مدیریت جهادی راه عبور از مشکلات امروز شهرداری زرین شهر دانست و بیان کرد: در همین راستا پرسنل خدوم شهرداری باید از همه توان و ظرفیت های بالقوه و بالفعل استفاده کنند تا موجبات تقویت جایگاه مدیریت شهری فراهم شود.

وی یادآور شد: با توجه به مسائل و مشکلات موجود در شهرداری های سراسر کشور امسال سال سختی را پیش رو خواهیم داشت که بخش عمده آن به مسائل مالی برمی گردد از این رو باید با همدلی و وحدت همه جانبه خودمان را برای یک سال سخت آماده کنیم چراکه حتی همین حالا هم برخی حقوق ها در مجموعه شهرداری پرداخت نشده و این بد است که شهرداری زرین  شهر که روزگاری وقتی مشکلی در شهرستان وجود داشت مسئولان دست به دامن آن می شدند، امروز با این شرایط رو به رو هستیم.

محمدی خاطرنشان کرد: تنوع خدمات شهرداری در موضوعات مهمی از قبیل حمل‌ونقل عمومی، آتش‌نشانی، فضاهای تفریحی، نظافت عمومی شهر، آرامستان‌ها و سایر وظایف عملی، موجب شده شهرداری، در میان دستگاه‌های مختلف اجرایی، گسترده‌ترین خدمات سازمانی را عهده‌دار باشد؛ بخشی از این خدمات به دور از دید عمومی صورت می‌گیرد و  عموم شهروندان باید از این خدمات آگاه و مطلع باشند.

وی اذعان کرد: از این جهت باید دو موضوع مدیریت یکپارچه شهری و مدیریت هماهنگ شهری، به این معنا که شهرداری محور تمام خدماتی باشد که در شهر ارائه می شود، را مورد توجه قرار دهیم تا شاهد افزایش رضایتمندی شهروندان باشیم.

 

 

پیام تسلیت رئیس جمهور به سردار سلیمانی

 

***

 

شمخانی: ایران در هیچ شرایطی حاضر به مذاکره درباره بندهای برجام نیست