به گزارش خبرنگار رسانه جارچی لنجان ، جلسه کمیته فرهنگی ، آموزشی و اطلاع رسانی ستاد اربعین حسینی شهرستان لنجان، باحضور حجت الاسلام و المسلمین فقیهی ، فرماندار ودیگر مسئولین ، ششم آبان ماه در محل فرمانداری تشکیل گردید.

در ابتدای این جلسه ، حجت الاسلام و المسلمین فقیهی نماینده ولی فقیه در سازمان حج وزیارت ومسئول کمیته فرهنگی ، آموزش واطلاع رسانی ستاد اربعین حسینی استان اصفهان ، ضمن اشاره به پیاده روی اربعین حسینی در کربلا به عنوان عامل وحدت و ولایتمداری مسلمین ، به اقداماتی که تاکنون در این زمینه صورت گرفته است اشاره نمود واظهار داشت : از زمان ارائه دستور العمل تشکیل ستادهای اربعین حسینی ، تاکنون جلساتی با مسئولین هر یک ازشهرستان های استان اصفهان در فرمانداری همان شهرستان برگزار شده است که در این جلسات اقدامات صورت گرفته اعلام شده و نظرات و پیشنهادات مسئولین درجهت  برگزاری هر چه باشکوهتر پیاده روی و ارائه خدمات مطلوب  به زائرین حسینی با توجه به ظرفیت های هر شهرستان جمع آوری شده است .

وی خاطر نشان کرد : قرار بر این است  که برنامه های آموزشی در جهت سلامت و خدمات رسانی به زائرین حسینی در اتوبوس ها و از طریق رسانه صورت گرفته و در موکب ها  نیز بسته های فرهنگی توزیع گردد.

در ادامه جلسه ، سید محسن سجاد ، فرماندار شهرستان لنجان ، طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد وخاطره سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) به اقدامات صورت گرفته شده کمیته های پنج گانه ستاد اربعین حسینی شهرستان اشاره نمود وبیان داشت : بی شک همایش پیاده روی اربعین حسینی یکی از بی نظیرترین حرکت های الهی است که هر انسانی با هر دین وآیینی دوست داشته خود را به این مراسم رسانده و در آن شرکت کند .
فرماندار شهرستان لنجان  از اعضای حاضر و مسئولین کمیته ها درخواست نمود ، برنامه ریزی و آمادگی لازم در جهت ارائه خدمات هرچه بهتر در جهت آرامش زائرین حسینی وجود داشته باشد تا امسال نیز همانند سال گذشته این مراسم در امنیت و آرامش برگزار گردد .

سپس ناصر حسینی منجزی ، بخشدار بخش مرکزی ضمن اشاره به قیام عاشورا عنوان نمود : در سال گذشته شاهد حضور پررنگ هموطنان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی بوده ایم که ان شالله  ، امسال شاهد حضور بیش تر از قبل زائرین آقا عبدالله حسین (ع) در مراسم اربعین حسینی خواهیم بود .
وی افز.د : فرهنگ سازی و آموزشات لازم در جهت اجرای باشکوه تراین مراسم انجام شده و اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته است .
در پایان جلسه ، نظرات و پیشنهادات مسئولین کمیته های مربوطه  و اعضای  حاضر در جلسه  ارائه گردید .

لازم به ذکر است در پایان جلسه بسته های فرهنگی آموزشی ارسالی از کمیته فرهنگی آموزشی اربعین به مسئولین حاضر در جلسه  ارائه گردید.

ساره واعظ توکلی

 

 

 

آگهی مزایده سده لنجان

*********

احراز هویت پیکر جانباختگان حادثه پالایشگاه تهران

*********

دومین سالگرد شهادت جانباز ملکی برگزار می شود