به گزارش خبرنگار رسانه جارچی لنجان ، نشست خبری رئیس اداره آموزش و پرورش زرین شهر با اصحاب رسانه چهاردهم شهریورماه در محل خانه معلم زرین شهر ، برگزار گردید .

در ابتدای این نشست ایرج شاهمرادی ، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زرین شهر ضمن خیر مقدم به حضورخبرنگاران شهرستان  ،  اظهار داشت : طبق ثبت سامانه تا این لحظه نزدیک به 21 هزار نفر دانش آموز در منطقه ، ثبت شده است که در مقایسه با سال گذشته در مقطع ابتدائی نزدیک به  355 تعداد دانش آموز پایه اول کمتر بوده که علت آن می تواند کاهش رشد جمعیت و مهاجرت باشد  .

وی در خصوص کمبود نیرو به تشریح بسته های حمایتی پرداخت وبیان داشت :باتوجه به کمبود نیرو و تمایل فارغ التحصیلان برای همکاری با آموزش و پرورش ، طرحی به همین منظور باعنوان بسته حمایتی مطرح شده است .
وی در این رابطه افزود : بخشی از کمبود نیروی های آموزش و پرورش از طریق بسته های حمایتی ، بخشی دیگر از طریق نیروهای حق التدریسی و بخشی دیگر از نیروهای جدید الاستخدام از دانشگاه فرهنگیان مرتفع می گردد .

شاهمرادی  در بخشی دیگری از سخنان خود به مشکل فضاهای آموزشی منطقه اشاره نمود و اظهار داشت : نزدیک به 70 درصد از فضاهای آموزشی منطقه فرسوده است که طی سال های اخیر با برنامه ریزی و تلاش مسئولین محترم آموزش و پرورش ومساعدت برخی از خیرین ، سعی بر بازسازی و مقام سازی این فضاهای آموزشی شده است .
وی در این خصوص افزود : اداره نوسازی استان با وجود مشکلات مالی کشور ، در زمیه تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی بالغ بر دو میلیارد تومان به منطقه لنجان کمک نموده است و در حال حاضر بسیاری از مدارس منطقه مجهز به سیستم گرمایشی پکیج بوده واین روند تا مجهز نمودن تمامی مدارس منطقه به سیستم گرمایشی طبق الویت بندی که از طرف استان تعریف شده است ، ادامه خواهد داشت .

رئیس اداره آموزش و پرورش زرین شهر ، ضمن اشاره به درآمدهای  خودکوششی آموزش و پرورش اذعان داشت : به حمدالله با توجه به پتانسیل های موجود در منطقه و تلاش مسئولین سیستم آموزش و پرورش ، بالغ بر نود درصد بدهی های آموزش و پرورش پرداخت شده است .

وی در ادامه به موضوع توانمندسازی نیروهای آموزش وپرورش اشاره نمود و بیان داشت : کارگاه های آموزشی بسیاری را با حضور اساتید برتر استانی و کشوری در منطقه برگزار نمودیم و نیروها  بصورت صددرصد به اطلاعات روزآموزشی توانمند شده اند .

شاهمرادی در حوزه پرورشی  به فعالیت هایی که در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی صورت گرفته است اشاره نمود و تصریح کرد : در زمینه فعالیت های صورت گرفته ، طی سه سال گذشته ، آموزش و پرورش زرین شهر رتبه یک را در استان به خود اختصاص نموده و در مبحث فرهنگ نماز و قرآن ، دارالقرآن آموزش و پرورش زرین شهر ، رتبه اول کشور را بدست آورده است .

 

وی در حوزه  آموزشی اظهار داشت : پوشش 100درصدی دانش آموزان در پروژه علمی جابربن حیان که کسب رتبه های مختلف استانی وکشوری را به دنبال داشته است ، پوشش 100 درصدی دانش آموزان در اشتراک مجلات رشد و پوشش 80 درصدی مدارس در اجرای برنامه ی تدبیر از دیگر اقدامات آموزش و پرورش منطقه بوده است .

شاهمرادی بیان داشت : آموزش و پرورش منطقه در سال تحصیلی اخیر توفیقات فراوانی را در زمینه های مختلف کسب نموده است ازجمله در مقطع ابتدائی ، کسب رتبه برتر ارزیابی عملکرد برنامه های اجرائی ، کسب امتیاز 103/7 از مجموع 112 امتیاز قابل کسب در برنامه ها و طرح های دوره ابتدائی و در مقطع متوسطه دوم ،کسب مقام تیم برتر مسابقات سازه های آمپولی دختران ، کسب مقام اول و دوم مسابقات استانی پروژه های دانش آموزی در بخش نانو، کسب مقام اول نانوتکنولوژی در سمینار دومین جشنواره ملی دانش آموزی دانشگاه شهید بهشتی ، کسب سه رتبه برتر گروه های درسی استان، کسب دو رتبه دوم در گروه های آموزشی و کسب رتبه های برتر ورزشی ،کسب رتبه 71 کنکور در رشته علوم انسانی دختران ، کسب رتبه های  سه رقمی 102و191 کنکور رشته علوم انسانی ، کسب رتبه های  147 و480 کنکوررشته ریاضی و کسب رتبه 552 رشته هنر ؛ از جمله افتخارات آموزش و پرورش منطقه زرین شهر بوده است .

ساره واعظ توکلی

 

 

 

امور برق شهرستان لنجان برگزار می کند: جنگ شادی

************

این خوردنی ها موجب کابوس شبانه می‌شوند

***********

آیین تجلیل برترین ورزشکاران روستایی شهرستان بزرگ لنجان برگزار شد