اجرای 26 پروژه کنترل آلاینده های زیست محیطی در ذوب آهن اصفهانبا هزینه بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال صورت گرفت.

شركت ذوب آهن اصفهان به عنوان اولين توليد كننده فولاد در ايران در راستاي مسئولیت اجتماعی و خط مشي زيست محيطي خود و تعهد مديريت عالي شركت مبني بر حفظ و صيانت از محيط زيست ، 26 پروژه مهم در قالب طرح هاي بازسازي، بهسازي و نوسازي در بخش هاي هوا، آب ، پساب و پسماند اجرا نموده و 5 پروژه نیز در دست اقدام دارد .
مدیر ارشد ایمنی ، بهداشت و محیط زیست ذوب آهن اصفهان با اعلام این خبر گفت : این پروژه ها با هزینه ای بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال انجام شده و دستاوردهای زیست محیطی چشم گیری برای این شرکت به همراه داشته است .
فریدمختاری برخی از این پروژه ها را بدین شرح معرفی نمود : پروژه نوسازي باتري های کک سازی به منظور كنترل آلاينده هاي زيست محيطي ناشي از فرآيندهاي تبديل ذغال سنگ به كك متالورژي که در حال حاضر تنها باطري شماره 3 ككسازي با استفاده از آخرين فن آوري هاي روز دنيا در حال تولید است. اين باتري مجهز به سيستم هاي تصفيه آلاينده هاي بخش هوا بوده و كليه عوامل آلاينده زيست محيطي ناشي از دشارژ سلول‌ها توسط اين سيستم ها تصفيه مي گردند، پروژه نصب الكتروفيلتر آسپيراسيون كوره بلند شماره يك به ظرفيت 750000 متر مكعب ، احداث مشعل سوزاننده گازهاي اضافي كوره بلند 3 ، اصلاح مكنده غبار كارگاه ميكسر فولادسازي ، پروژه بازسازي و بهسازي الكتروفيلترهاي شماره 2 و 1 پلي زيوس ناحيه آهك ، پروژه نصب بگ فيلترهاي مختلف در فولادسازی ، نصب و راه اندازي ESP2 بخش آگلومراسيون به ظرفيت 800000 متر مكعب و ....
مدیر ارشد ایمنی ، بهداشت و محیط زیست ذوب آهن اصفهان در ادامه با بیان اینکه اقدامات زیست محیطی ذوب آهن به صورت مداوم در حال اجراست ، به پروژه های مهم در دست اقدام نیز اشاره نمود و این پروژه ها را که اغلب بیش از 90 درصد پیشرفت داشته و در مراحل نهایی قرار دارند بدین شرح معرفی نمود : پروژه بازسازي و بهسازي سيستم تصفیه غبار كنورتورها که در حال حاضر آلودگي ناشي از كنورتورهاي ياد شده به طور كامل مرتفع و در محدوده مجاز زيست محيطي قراردارد، پروژه 5 گانه زيست محيطي آگلومراسيون شامل 6 عدد الكتروفيلتر که حدود96/99% پیشرفت دارد ، پروژه بازسازی و بهسازی الکتروفیلترهای ناحیه EGF و dedust آگلوماشین شماره 4 ، بازیافت محصولات میانی موجود در سایت تنگه جوزدان که به عنوان برترین پروژه زیست محیطی در انجمن مدیریت سبز اروپا و انجمن مدیریت سبز ایران شناخته شد و ...
فرید مختاری اقدامات انجام گرفته و در دست اقدام ذوب آهن اصفهان در زمينه مديريت مصارف آب و پساب را بسیار مهم توصیف نمود گفت : برخی از مهمترین پروژه های مذکور که منجر به کاهش مصرف آب در ذوب آهن علی رغم افزایش تولید طی سالهای گذشته شده است بدین شرح می باشند : پروژه آبزدایی از لجن کنورتورهای ناحیه فولادسازی ، دریافت پساب تصفیه خانه فاضلاب شهرستان زرین شهر ، پروژه تصفيه و جداسازي آب از سرباره كوره بلند ،تصفیه پساب های صنعتی شرکت و ... که در مجموع 17 پروژه می باشد و 4 پروژه نیز در دست اقدام است .
وی اظهار داشت : 8 پروژه نیز در حوزه مديريت انرژي ذوب آهن اصفهان صورت گرفته و 3 پروژه مهم دیگر نیز در دست اقدام می باشد که با بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی ، نقش مهی در حفاظت از محیطی زیست ایفا می نمایند .

 

روحانی: پاسخ موشکی سپاه به داعش بجا و ضروری بود

 

****

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان شد

 

****

ماجراي ازدواج «پويا اميني» و همسرش

 

****

جزئيات جديد از تلفات تکفيري ها در حمله موشکي سپاه

 

****

فراخوان مشمولان فارغ‌التحصيل دانشگاه‌ها در تيرماه

 

****